زمستان اینجاست

زمستان اینجاست: واحد تهویه مطبوع خود را آماده می کنید

زمستان اینجاست: واحد تهویه مطبوع خود را آماده می کنید

 

  زمستان فرا رسیده است. زمان آن سال است که مایو لباس های خود را بسته بندی کرده و تهویه هوا را از خنک کننده به گرمایش تغییر می دهیم تا گرم و دنج خود را در این ماه های سرد و خنک نگه داشته و مثل همیشه – یک تعمیر و نگهداری کمی پیشگیرانه اغلب می تواند در هزینه و ناراحتی زیادی صرفه جویی کند. پایین مسیر. در حالی که سیستم های تهویه مطبوع Daikin ساخته شده اند تا در برابر تغییرات فصول با حداقل تعمیر و نگهداری مقاومت کنند ، حتی قابل اطمینان ترین واحد نیز می تواند از کمی مراقبت دوست داشتنی از مزایای آن بهره مند شود.

یک نکته مهم قبل از شروع کار: وقتی نوبت به سرویس دهی می رسد ، همیشه باید از تکنسین مجاز دارای مجوز ARC Tick استفاده کنید . کسی که صلاحیت ندادن به یک کار پیچیده تر را داشته باشد می تواند صدمه بیشتری را نسبت به خوبی ایجاد کند و می تواند بسیار پرهزینه باشد! اگر مدت زمان زیادی از آخرین خدمت شما گذشته است ، پس از تابستان زمان بسیار خوبی برای سازماندهی یک بررسی حرفه ای است. اما حتی اگر واحد شما هموار کار کند ، چند کار وجود دارد که می توانید برای اطمینان از عملکرد خود در بهترین حالت در ماه های سردتر انجام دهید.

اول فیلترها
پس از یک تابستان استفاده سنگین ، ممکن است فیلترهای شما خاک زیادی جمع کرده اند ، بنابراین برای تمیز کردن یا جایگزینی آنها هزینه ای پرداخت می کند. فیلترهای تمیز نه تنها از کیفیت هوا بهتر استفاده می کنند بلکه به واحد شما نیز کمک می کنند تا با کارآمدتری عمل کند (که می تواند صرفه جویی در هزینه زیادی داشته باشد – همیشه مفید!).

به گفته Energy Star ، شما باید هر ماه فیلترهای خود را تمیز یا جایگزین کنید ، به خصوص در اوج اوقات مانند تابستان یا زمستان که واحد شما سخت کار می کند. اگر از نحوه انجام این کار مطمئن نیستید ، به مقاله ما در مورد فیلترها بروید – می توانید دستورالعمل های مرحله به مرحله را در آنجا پیدا کنید ، به علاوه به طور کلی برخی اطلاعات مفید در مورد فیلترها. همچنین می توانید نکات مفیدی در کانال YouTube Daikin پیدا کنید . اگر تصور نمی کردید که طراوت فیلترها “ضروری” است ، احساس بد نکنید – بسیاری از افراد هرگز حتی خود را بررسی نکرده اند! اما مطمئناً این یک حرکت عاقلانه و راهی آسان برای جلوگیری از بروز مشکلات در مسیر است.

تمیز نگه داشتن آن.
فیلترهای تازه و خوب برای رفتن؟ عالی – اکنون فقط چند جعبه دیگر وجود دارد. مورد بعدی: یک تمیز ساده. با خاموش کردن برق و بررسی دفترچه راهنمایی خود (اگر می توانید آن را در آن کشوی آشپزخانه پیدا کنید) شروع کنید تا ببینید که واحد شما شرایط خاصی دارد یا خیر. در مرحله بعد ، توجه خود را به لوسترهای داخلی معطوف کنید – خلاء خوبی به آنها بدهید و هرگونه گرد و غبار را پاک کنید.

سپس ، به بیرون سر بزنید و واحد فضای باز خود را تمیز کنید تا هرگونه ناپدید شدن پرنده ، اشکالات مرده ، کثیفی و خرچنگ را از بین ببرید. همچنین توصیه می کنیم واحد را از برگ ، شاخه ها و چمن های اطراف آن پاک نکنید.

گرما را زیاد زیاد نکنید.
برای عملکرد با بیشترین کارآیی ، واحد تهویه مطبوع شما باید در حالت ایده آل بالاتر از 21-22 درجه سانتیگراد قرار نگیرد. تنظیم عقب ترموستات حتی با چند درجه می تواند 5 تا 10 درصد انرژی مصرفی را کاهش دهد.

روش های دیگران را برای دنج نگه داشتن چیزها کشف کنید.
برای انجام ممیزی دقیق از خانه خود وقت بگذارید ، و نقاطی را که نیاز به پیش نویس دارد ، پیدا کنید. دستگاه های کوچک مانند پیش نویس و مهر و موم پنجره ارزان قیمت هستند و می توانند تفاوت بزرگی ایجاد کنند و حتی در صورت اجاره حتی می توانید آنها را نصب کنید. شاید بررسی عایق کاری منزل نیز عاقلانه باشد: در حالی که کمی درد برای تعویض آن است ، اگر آسیب دیده باشد یا دیگر به طور موثری کار نکند ، می تواند به درد بخورد.

البته اگر به دنبال خرید یک سیستم تهویه مطبوع جدید برای زمستان هستید ، چندین فاکتور در نظر گرفته شده است که می تواند به شما در گرم نگه داشتن تمام زمستان ها کمک کند و تمام تابستان ها را خنک کند. ما توصیه می کنیم با یک فروشنده ویژه Daikin تماس بگیرید ، که می تواند بیاید و به خانه شما نگاه کند و یک توصیه آگاهانه ارائه دهد.